Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - 2021/2022

UWAGA!

Szanowni Państwo.

Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli i zapisu uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w elektronicznym systemie rekrutacji do 9 kwietnia 2021r. do godz. 16.00.

Jednocześnie prosimy o wydrukowanie, podpisanie oraz dostarczenie do szkoły poniższego druku:

- Druk potwierdzenia woli zapisu i uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie w roku szkolnym 2021/2022 znajduje się w zakładce  "Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych - 2021/2022" na dole strony - w plikach do pobrania.

Dyrektor szkoły, Magdalena Penkalska

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - ROK SZKOLNY 2021/2022

Informujemy, że postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych dla dzieci sześcioletnich w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie jest prowadzone poprzez system informatyczny. W związku z tym cała procedura rekrutacyjna odbywa się drogą elektroniczną (online).

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2021/2022 oparte jest o Zarządzenie Nr 13/2021 Wójta Gminy Wieliszew z dnia 27 stycznia 2021r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do: oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przedszkoli, klas I szkół podstawowych i oddziałów sportowych w klasach wyższych niż I prowadzonych przez Gminę Wieliszew.

Ze szczegółowym harmonogramem rekrutacji mogą Państwo zapoznać na stronie: https://wieliszew.rekrutacje.edu.pl/harmonogram-rekrutacji

Przedstawiamy zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych przy użyciu elektronicznego systemu rekrutacji. Na rok szkolny 2021/2022 rekrutacja nowych przedszkolaków do oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych odbywa się za pomocą formularza elektronicznego: https://wieliszew.rekrutacje.edu.pl

Działania Rodzica:

1. Założenie konta w elektronicznym systemie rekrutacji do placówek oświatowych Gminy Wieliszew zgodnie z Instrukcją dla Rodziców (górny pasek menu)
2. Zalogowanie się do systemu rekrutacji do placówek oświatowych Gminy Wieliszew zgodnie z instrukcją. Link do logowania to: https://wieliszew.rekrutacje.edu.pl/logowanie
3. Dodanie w systemie dziecka, które weźmie udział w rekrutacji i dokładne wypełnienie całego formularza
4. Tworzenie wniosków będzie możliwe od 1 marca 2021r. od godz. 8.00 do 19 marca 2021r. do godz. 16.00.
5. Przy wypełnianiu wniosków prosimy o uważną pracę z „Instrukcją dla rodziców”
• Należy pamiętać o poprawnie uzupełnionych danych w profilu dziecka.
• Wybieramy rekrutację podstawową.
• Uzupełniamy wybór preferowanych placówek w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych.
• Zaznaczamy spełnianie kryteriów określonych w ustawie Prawo oświatowe oraz kryteriów określonych na mocy prawa lokalnego.
• Po uzupełnieniu wszystkich pól składamy wniosek rekrutacyjny.

Magdalena Penkalska - dyrektor szkoły